Donanım Hizmetleri

Donanım Hizmetleri
  • Yayın Tarihi : 17 Temmuz 2018
  • Yazar : Burhan Gökoğlu

Donanım Hizmetleri

Argebiz hizmet verdiği şirketlerin ihtiyaç duydukları donanım, ağ sistemleri (network altyapısı), yazılım lisanslama çözümleri, donanım tedarik kurulum ve desteği konularında danışmanlık ve teknik destek hizmetini sunmaktadır.

Donanım Nedir?

Donanım, bir iş ya da görevin yapılması için sahip olunan alet, edevat, (eski dilde teçhizat) demektir. Günlük kullanımda bu sözcük genellikle bilgisayar donanımı kavramını çağrıştırır. Bilişim sektöründe bilgisayarın elle tutulup gözle görülen tüm fiziksel parçalarına Donanım denir. Bir bilgisayara dışarıdan bakıldığında, somut olarak, var olduğu görülen parçalara donanım adı verilmektedir. Donanımı, bilgisayarın çalışması için gerekli araç; ve gereçler olarak da tanımlayabiliriz. Donanımın, elle tutulur; gözle görülür bilgisayar parçaları olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Donanım çeşitleri ise iki farklı grupta yer almaktadır. Donanım çeşitlerini iç donanım, ve dış donanım olarak belirtecek olursak, iö donanımın kasa içerisinde yer alan donanım, dış donanımın ise, kasa dışında yer alan donanım olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Donanım önekleri arasında, kasa, monitör, klavye, mouse, yazıcı, ekran kartı, RAM, hoparlör, mikrofon, bağlantı kabloları, işlemci, anakart… gibi bilgisayar elemanlarından söz edebiliriz.

Donanım Hizmetleri
Donanım Hizmetleri

Donanım Diz üstü, Masa üstü bilgisayarlar, tablet, el terminalleri v.b elektronik cihazlarınızın periyodik bakımlarını yapıyor, onarımlarını gerçekleştiriyoruz.

Diğer Hizmetler

Sizlere uygun Diğer Hizmetlerimiz

Reklam Hizmetleri

2018-09-10 01:16:24

Seo Hizmetleri

2018-09-10 01:15:28

Danışmanlık Hizmetleri

2018-09-10 01:17:15

image